Uzņēmuma likvidācija

Būtiskākā informācija

Cien. klienti, pēc 15 mājaslapu izstrādē pavadītajiem gadiem, esmu pieņēmis lēmumu izbeigt saimniecisko darību. Šajā laika posmā, kopš uzņēmuma pirmsākumiem, ir daudz kas mainījies. Pat varētu teikt, ka būtu grūti nosaukt kādu lietu, kas palikusi nemainīga. Ir mainījušies darbības veidi, auditorija, cenu kategorija, pakalpojumu klāsts un ļoti daudz kas cits, taču tai pat laikā izmaiņas ir skārušas arī manu personīgo dzīvi. Esmu pārcēlies uz dzīvi citā pilsētā, mainījis darbu, audzinu meitu, adoptēju suni un vēl 100 citas lietas, no kurām katra prasa savu laiku, kā rezultātā es saprotu, ka vairs nespēju nodrošināt kaut cik kvalitatīvu servisu un atbalstu, nerunājot jau par pieņemamu reakcijas laika nodrošināšanu problēmsituāciju gadījumā.

Ko tas nozīmē klientiem?
  • Jaunu klientu piesaiste un apkalpošana vairs netiek nodrošināta
  • Atbalsts un serviss šobrīd tiek nodrošināts prioritāri tikai tiem esošajiem klientiem, kuri ir līgumklienti. Hostinga pakalpojumi tiks sniegti līdz pat pēdējai dienai, par kuru ir veikta apmaksa. Tāpat arī mājaslapas satura rediģēšana tiek veikta, ja tas ir noteikts līgumā.
  • Visi garantijas jautājumi tiek risināti līdz uzņēmuma pastāvēšanas pēdējai dienai.
  • Telefona numurs +371 28397032 vairs netiek lietots SIA vajadzībām un kalpo tikai privātai saziņai
Svarīgi!

Šajā sadaļā esošā informācija var būt noderīga arī vēlāk, tāpēc ieteikums šo saturu saglabāt arī bezsaistē, piemēram, izdrukājot to vai saglabājot šīs mājaslapas kopiju savā datorā (File > Save Page As…).

Atbildes uz jautājumiem

Kas notiks ar manu mājaslapu, šobrīd hostējas pie SIA Lateralus un tās sadarbības partneriem?

Mājaslapa būs pieejama internetā līdz pēdējai apmaksātajai dienai. Pēc hostinga termiņa beigām, to vairs nav iespējams pagarināt, un mājaslapa ir jāpārceļ pie kādas no brīvi izvēlētām trešo pušu hostinga pakalpojumu sniedzējiem. Ja tas netiek darīts, mājaslapa kopā ar datubāzi un e-pastiem tiek neatgriezeniski dzēsta līdz ar hostinga konta slēgšanu.

Kas ir nepieciešams, lai pārceltu mājaslapu (ieskaitot datubāzi un e-pastu) pie cita hostinga pakalpojumu sniedzēja?

Nepieciešama pilna hostinga konta datu rezerves kopija, kuru var iegūt, sūtot pieprasījuma e-pastu uz closing@lateralus.lv.

Kādi ir ieteicamie hostinga pakalpojumu sniedzēji, pie kuriem uzglabāt savu mājaslapu?

No savas pieredzes varu ieteikt nano.lv kā vienu no labākajiem, ja mēs runājam par cenas un kvalitātes attiecību. Dārgāks, profesionālāks risinājums būs, piemēram, garmtech.lv un deac.lv, taču tie (it sevišķi pēdējais) strādā citā cenu kategorijā.

Vai man ir jārēķinās ar papildus izmaksām, pārceļot mājaslapu pie cita hostinga pakalpojumu sniedzēja?

Absolūti lielākajā gadījumu skaitā – nē. Parasti šie uzņēmumi ir ieinteresēti bez papildu maksas pārcelt jūsu mājaslapu pie viņiem.

Kas notiks, ja nevienam no mana uzņēmuma darbiniekiem nav administratīvo tiesību mājaslapas administrācijas panelī?

Šobrīd, neskaitot parastos (read-only) mājaslapas lietotājus, pastāv divi dažādi piekļuves līmeņi mājaslapas administratoriem – admin un superadmin. Bieži vien, lai izvairītos ne nevēlamas mājaslapas miskonfigurācijas un darbības traucējumiem, kā arī, lai paslēptu lielu daļu no nevajadzīgām mājaslapas administrēšanas opcijām, tādējādi atvieglojot ikdienas darbu, klientiem daudzos gadījumos ir tikusi piešķirta admin loma, kas dod piekļuvi visām lietotājam nepieciešamajām funkcijām darba pienākumu veikšanai, un, ja ar laiku rodas vajadzība pēc papildus funkcijām, tās tika piekabinātas klāt. Taču pastāv arī superadmin piekļuves līmenis, kas nodrošina visas iespējamās, vajadzīgās un nevajadzīgās funkcijas. Pieprasot mājaslapas hostinga konta datu rezerves kopiju, jūs automātiski saņemsiet arī superadmin pieejas līmeni galvenajam (vai visiem) lietotājam, kas garantēs jums simtprocentīgu kontroli pār mājaslapu.

Vai mājaslapas pārcelšana pie cita hostinga pakalpojumu sniedzēja nozīmē, ka tās darbībā būs pārtraukumi?

Nē. Mājaslapu iespējams pārcelt un aktivizēt bez pārrāvumiem tās darbībā.

Kas jāņem vērā, pārceļot mājaslapu pie cita hostinga pakalpojumu sniedzēja?

Jaunajam serverim jāatbilst vismaz tādai pašai specifikācijai kā esošajam serverim. Atkarībā no sistēmām un web-aplikācijām, kuras ir uzstādītas jūsu hostinga kontā, var atšķirties to tehniskās prasības, taču jaunākajai WordPress versijai ir nepieciešams serveris, kas nodrošina sekojošo:

PHP versija >7.4.0
MySQL versija >5.7 vai MariaDB versija >10.3
HTTPS atbalsts
Apache vai Nginx ar mod_rewrite moduli

Šie PHP moduļi pašreiz tiek izmantoti jūsu hostinga kontā:

bcmath, dba, dom, enchant, fileinfo, gd, igbinary, imagick, imap, inotify, intl, jsmin, json, ldap, mailparse, mbstring, mysqli, mysqlnd, newrelic, oauth, oci8, odbc, pdf, pdo, pdo_mysql, pdo_odbc, pdo_pgsql, pdo_sqlite, pgsql, phar, posix, pspell, snmp, soap, sockets, sysvmsg, sysvmem, sysvshm, tidy, uploadprogress, xmlreader, xmlrpc, xmlwriter, xsl, yaml, zip.

Kad tiek plānots likvidēt uzņēmumu?

Provizoriskais saimnieciskās darbības beigu termiņš ir š.g. oktobris-decembris. Pat tad, ja likvidācija notiks oktobrī, bet jūsu pēdējā apmaksātā hostinga diena ir decembrī, hostings tiks nodrošināts līdz pat pēdējai dienai.

Kas notiks ar tiem man piederošajiem domēna vārdiem, kuriem tehniskā kontaktpersona ir Rihards Mhitarjans/SIA Lateralus?

Visus Jums piederošos .LV zonas domēna vārdus apkalpo Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (NIC), ar kuru sazinoties, ir iespējams jebkurā brīdī mainīt domēna tehnisko kontaktpersonu. Papildus informācijai: https://www.nic.lv/lv/klientu-atbalsts


Informācija atjaunota: 12-06-2022 @ 13:55
Versija/redakcija: 1